Czerwcową Filmoterapię w Lunie poświęcimy filmowi „Ojczyzna” – poruszającej opowieści o pamięci, relacjach rodzinnych i doświadczeniu powrotu do miejsca, które nie jest już takie samo.
Po seansie zapraszamy na rozmowę prowadzoną przez Martynę Harland – psycholożkę i twórczynię projektu Filmoterapia.pl – wraz z zaproszonymi gośćmi.
O filmie
Dramat | 82 min
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Nagrodzona w Cannes za najlepszą reżyserię „Ojczyzna” to najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, twórcy „Idy” i „Zimnej wojny”.
Film opowiada o relacji między Thomasem Mannem, laureatem Literackiej Nagrody Nobla, a jego córką Eriką – aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny. Ojciec i córka wyruszają w pełną emocji podróż czarnym Buickiem przez zrujnowane Niemcy – z Frankfurtu pod kontrolą amerykańską do Weimaru znajdującego się pod wpływem sowieckim. To pierwszy powrót Manna do ojczyzny od czasu emigracji do Stanów Zjednoczonych.
Zapraszamy do wspólnego oglądania i rozmowy – bo czasem film staje się początkiem ważnych pytań, refleksji i spotkań..
To więcej niż film – to Filmoterapia w Lunie. Przestrzeń, która jest dla Was!






























